O firmie

Właścicielem marki Arizzon Wolverine jest firma Q7 zajmująca się między innymi projektowaniem i wzornictwem przemysłowym. Pomysł produkcji profesjonalnego sprzętu dla pasjonatów survivalu powstał jako połączenie własnej pasji do survivalu i wieloletniego doświadczenia z zakresu projektowania.

Gdy w roku 2002 wybierałem się na pierwszą poważna wyprawę w tajgę szukałem porządnego plecaka: trwałego, wygodnego, i w kolorystyce wtapiającej się w leśne otoczenie. Niestety, wówczas w Polsce nie mogłem znaleźć plecaka, który spełniałby te trzy cechy na raz. Zawsze czegoś brakowało.

Wróciłem zakochany w tajdze i wiedziałem, że będę tam jeździł regularnie. Czas do kolejnego wyjazdu poświęciłem na stworzenie plecaka, idealnego dla moich potrzeb, uwzględniającego elementy i rozwiązania niezbędne w tak ekstremalnych warunkach. Tak powstał pierwszy prototyp plecaka, który zabrałem na testy na Syberię w Sajany. Po powrocie i wprowadzeniu niezbędnych poprawek, z dbałością o najdrobniejsze detale powstała pierwsza edycja plecaków Wolverine, która uznana została jako najlepszy polski plecak surwivalovo-militarny.

Od tego czasu tajga i Syberia są głównym miejscem testów naszego sprzętu.

Dziś oprócz kolekcji plecaków Arizzon Wolverine, jesteśmy posiadaczem patentu na namioto/ponczo i myślimy nad wdrożeniem kolejnych pomysłów.

Grzegorz Fojucik